CLS Cup 2019 - Cup Tournament

Active Players: 1 (Total Players: 48)

Tournament Owners

Martin Jensen

Tournament Information

Game: Backgammon
Game Type: Cup
Game Sub Type: Standard
Default Match Score: 17
Deadlines for afvikling af kampe:
Runden af 64: Søndag 24/3
Runden af 32: Søndag 7/4
Runden af 16: Søndag 21/4
Kvartfinaler: Søndag 19/5 (ekstra uge pga. påsken)
Semifinaler: Søndag 2/6
Finale: Søndag 16/6

Main Bracket

Round of 64 - Score: 17

Round of 32 - Score: 17

Round of 16 - Score: 17

Quarter-finals - Score: 17

Semi-finals - Score: 17

Final - Score: 17

 
6005 
Jens Chr. Pedersen
 0 
M1-1
Cafe AE, 13/3 kl 19:30 
 
408 
Asger Kring
 17 
 
408 
Asger Kring
 17 
M1-2
Fatamorgana, 25/3 kl19 
 
98 
Lars Brinkgaard
 0 
 
408 
Asger Kring
 17 
M1-3
Nordic, 19/4 
 
8310 
Jesper Meisner
 0 
 
98 
Lars Brinkgaard
 17 
M2-1
4/3 kl 19 
 
1162 
Khosrow Jafehvand
 0 
 
4450 
Ulrik Lundberg
 0 
M3-1
Cafe AE, 20/3 kl 19:30 
 
8310 
Jesper Meisner
 17 
 
8310 
Jesper Meisner
 17 
M2-2
Privat, 3/4 kl 19:30 
 
4023 
Thomas Larsen
 0 
 
19545 
Patrick Toxværd
 0 
M4-1
Langebro, 19/3 kl 19 
 
4023 
Thomas Larsen
 17 
 
11530 
martin kaltoft
 17 
M5-1
Valbyhallen, 14/3 kl 18 
 
7408 
Martin Jensen
 0 
 
11530 
martin kaltoft
 17 
M3-2
 
 
416 
Steffen Lundstrøm
 0 
 
11530 
martin kaltoft
 17 
M2-3
5/4 
 
3987 
Mogens Dreier
 0 
 
416 
Steffen Lundstrøm
 17 
M6-1
Privat, 12/3 kl 17 
 
3940 
Frederik Sevelius
 0 
 
17519 
Bjørn Westen Rasmussen
 0 
M7-1
24/3 
 
1722 
Matilde Schmidt
 17 
 
1722 
Matilde Schmidt
 0 
M4-2
4/4 
 
3987 
Mogens Dreier
 17 
 
4671 
Signe Pedersen
 0 
M8-1
18/3, kl 14:30 
 
3987 
Mogens Dreier
 17 
 
1700 
Steen Ørnvig
 17 
M9-1
Franske Cafe, 20/3 kl 18:30 
 
4591 
Maria Bonke
 0 
 
1700 
Steen Ørnvig
 17 
M5-2
Franske Cafe, 25/3 kl 18:30 
 
3999 
Jan Bendesen
 0 
 
1700 
Steen Ørnvig
 0 
M3-3
Valbyhallen, 11/4 kl 16 
 
7591 
Michael Weile
 17 
 
1074 
Bjørn Holmsted Kruse
 0 
M10-1
Privat, 12/3 kl 17:30 
 
3999 
Jan Bendesen
 17 
 
6101 
Sally Larsen
 0 
M11-1
Under Elmene, 6/3 kl 16 
 
279 
Gitte Dalgaard
 17 
 
279 
Gitte Dalgaard
 0 
M6-2
Vinøs, 28/3 kl 15:30 
 
7591 
Michael Weile
 17 
 
7591 
Michael Weile
 17 
M12-1
Vinøs, 6/3 kl 15:30 
 
9545 
Karina Langhoff de Thurah
 0 
 
2901 
Bjørn Kroghsbo
 17 
M13-1
Privat, 13/3 kl 17 
 
13283 
Poul Rasmussen
 0 
 
2901 
Bjørn Kroghsbo
 17 
M7-2
 
 
7590 
Freddie Noer
 0 
 
2901 
Bjørn Kroghsbo
 17 
M4-3
 
 
8643 
Torben Sterup
 0 
 
7590 
Freddie Noer
 17 
M14-1
5/3 
 
17589 
Martin Hermansen
 0 
 
6973 
Michael Krakus
 0 
M15-1
7/3 
 
4046 
 
Martin Foldager
 17 
 
4046 
 
Martin Foldager
 0 
M8-2
Privat, 1/4 kl 17 
 
8643 
Torben Sterup
 17 
 
8643 
Torben Sterup
 17 
M16-1
Privat, 12/3 kl 16:30 
 
10789 
Robin Neumann
 0 
 
8213 
Oskar Jensen
 17 
M17-1
 
 
 
 
BYE
 0 
 
8213 
Oskar Jensen
 0 
M9-2
Cafe AE, 23/3 kl 11 
 
6887 
Ole Michael Nielsen
 17 
 
6887 
Ole Michael Nielsen
 0 
M5-3
Ringsted, 13/4 kl 11 
 
14148 
saban simsek
 17 
 
6887 
Ole Michael Nielsen
 17 
M18-1
 
 
 
 
BYE
 0 
 
5555 
Thomas Kokholm
 17 
M19-1
 
 
 
 
BYE
 0 
 
5555 
Thomas Kokholm
 0 
M10-2
Ringsted, 14/3 kl 18:30 
 
14148 
saban simsek
 17 
 
14148 
saban simsek
 17 
M20-1
 
 
 
 
BYE
 0 
 
2402 
Karsten Bredahl
 17 
M21-1
 
 
 
 
BYE
 0 
 
2402 
Karsten Bredahl
 17 
M11-2
Privat, 13/3 kl 19 
 
7175 
Thomas Fuglheim
 0 
 
2402 
Karsten Bredahl
 0 
M6-3
Radisson, 28/3 kl 14 
 
2791 
Thomas Wærling Hansen
 17 
 
7175 
Thomas Fuglheim
 17 
M22-1
 
 
 
 
BYE
 0 
 
2791 
Thomas Wærling Hansen
 17 
M23-1
 
 
 
 
BYE
 0 
 
2791 
Thomas Wærling Hansen
 17 
M12-2
Cafe Oven Vande, 13/3 kl 15:30 
 
3850 
Morten Knudsen
 0 
 
3850 
Morten Knudsen
 17 
M24-1
 
 
 
 
BYE
 0 
 
3820 
Ulla Hansen
 17 
M25-1
 
 
 
 
BYE
 0 
 
3820 
Ulla Hansen
 17 
M13-2
Privat, 11/4 kl 19 
 
1095 
Sanne Hartmann
 0 
 
3820 
Ulla Hansen
 17 
M7-3
 
 
2111 
Peter Friberg
 0 
 
1095 
Sanne Hartmann
 17 
M26-1
 
 
 
 
BYE
 0 
 
2111 
Peter Friberg
 17 
M27-1
 
 
 
 
BYE
 0 
 
2111 
Peter Friberg
 17 
M14-2
Privat, 26/3 kl 17 
 
5825 
Jan Larsen
 0 
 
5825 
Jan Larsen
 17 
M28-1
 
 
 
 
BYE
 0 
 
2872 
 
Jakob Jørgensen
 17 
M29-1
 
 
 
 
BYE
 0 
 
2872 
 
Jakob Jørgensen
 17 
M15-2
Privat, 3/4 kl 20:00 
 
20004 
Morten Møldrup
 0 
 
2872 
 
Jakob Jørgensen
 0 
M8-3
25/4 
 
4322 
Axel Stemark
 17 
 
20004 
Morten Møldrup
 17 
M30-1
 
 
 
 
BYE
 0 
 
4322 
Axel Stemark
 17 
M31-1
 
 
 
 
BYE
 0 
 
4322 
Axel Stemark
 17 
M16-2
Cafe AE, 31/3 kl 16 
 
13974 
Maj Falsig
 0 
 
13974 
Maj Falsig
 17 
M32-1
 
 
 
 
BYE
 0